Bölgesel Zayıflama

Magic Time

Magic time gelişmiş son teknolojik özellikleri ile, ultrasound kullanarak karın , kalça, basen, bacak ve boyun bölgesel olarak depolanmış yağların 1. seanstan itibaren gözle görülür bir şekilde giderilmesini ve selülitlerin ciddi derecede azaltılmasını sağlar. İlk seanstan itibaren vücuda göre 3-5 cm garantili incelme sağlar.

Tek seansta kaç santimetre incelebilirim?

100’ün üzerinde yapılan klinik çalışmalarında bel bölgesinde 1,5 cm den daha az sonuç görülmediği gibi 7,5 cm kadar inanılmaz neticeler de alınmıştır. 2 ila 4 cm lik sonuçlar olağandır.

Hangi bölgelere uygulanır?

Cihaz üzerindeki dokunmatik ekrandan “boyun, göğüs, sırt, bel, basen, kol, bacaklar” seçilerek bunlara ait program uygulanır.

Seans esnasında acı hissedilir mi?

Uygulama esnasında ve sonrasında herhangi bir olumsuz etki hissedilemez.

Zararı var mıdır?

Yüksek frekanslı ses dalgaları ev tipi müzik setinden daha zararlı değildir! Ultrasonik probe’u bir haporlör gibi görürsek, gücü müzik setimizden çok düşük, frekansı ise duyma sınırımızın %80 kadar ötesidir.

Seansa girmeden ve seans sonrası nelere dikkat edilmeli?

Seans öncesi aç olmak süratli netice almayı kolaylaştırır. Sonrasında ise az yağlı besinleri tüketmek “kırılmış” yağ hücrelerinin atımını hızlandırır. Yine, seans öncesi ve sonrası bol su içmek, bu sürece olumlu katkı sağlar.

Sonuç kalıcı mıdır?

Lokal yağ (adiposit) hücrelerimiz ergenlikte mevcut miktarına ulaşarak sonraki yaşamımızda sayıca değişmez. Hacimce ise 4000 katına kadar çıkarak dev yumrular oluşturabilirler. Adiposit in barındırdığı yağ, uygulanan iç basınçla hücre çeperini kırar ve “ölmüş” yağ hücreleri venöz dolaşımla üriner sisteme nakledilir, idrarla atılır. Geri dönüş tıbben mümkün değildir.

Kilo da verecek miyim?

Atılan yağ erozyonu sonucu kilo verilmesi mutlak ise de cihazın seansı uygulanan yerin incelmesini garanti eder.

Kimler seansa giremez?

Hamileler, Lohusalar, kardiyovasküler sorunlular, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklarında, diyabet, epilepsi, cerrahi nekahet dönemleri ile regl halleri dışında ve 16 yaşını aşmış herkes yararlanır.

Pasif Jimnastik

En basit tabiri ile uzandığınız yerden kaslarınızın çalışmasını, harekete geçmesini sağlayan bir yöntemdir. Deri altına özel dalgalar yollayan yöntem ile çalıştıramadığınız kasları bile çalıştırmanız mümkün. Kişinin istediği bölgeye pedler takılarak o bölgede normal şartlarda saatlerce harcanamayacak kadar fiziksel enerji harcamış etkisi yaratır. Kendi içinde özel seviyesi ve modu ayarlanarak kişiye özel çalışılabilir. Bu sayede kişinin beklentisine en iyi şekilde yanıt verir. Pasif jimnastik nedir sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

En büyük avantajlarından biri de uygulamadan sonra gündelik hayata devam edilebilir. Herhangi bir sorun yaşatmaz.

Pasif Jimnastik Aleti Kaç Seans Yapılmalı?

Uygulanan bölge, kişinin beklentisi, pasif jimnastik aleti seans ve dakika sayısını değiştirmektedir. Ortalama olarak seanslar 20-30 dakika arası sürer. Seans sayısı ise 6-15 arasında değişmektedir. Kişi ilk seansta bile etkisini rahatlıkla hissedebilir. Haftada en az 2, en fazla 3 kere uygulanabilir.

Ne İşe Yarar?

Kişinin ihtiyacına göre ayarlanabilme özelliği sayesinde isteyene zayıflama, isteyene sıkılaşma, isteyene ödem atma sağlar. İhtiyaca göre modu ayarlanmaktadır. Kullanıldığı bazı bölgeler;

Göğüs Dikleştirme
Popo Dikleştirme
Karın Toparlama
Sırt Toparlama
Bacak Sıkılaştırma ve daha fazlası..

Zayıflama ve Vücutta Sıkılaşma

Vücutta yoğun bir egzersiz etkisi yarattığı için metabolizmayı hızlandırır. Ayrıca verdiği enerji ile deri altında yağ hücrelerini uyarır ve yakımını sağlar. Magic Time ile de birlikte kullanıldığında gözlerinize inanamayacağınız farklar yaratmaktadır.

Kimlere Uygulanmaz?

Tamamen zararsız bir yöntemdir. Ama herkesin sağlık için yapması gerektiğini söylediğimiz egzersiz bile kimileri için yapılmaması gereken bir uygulama olabilir. Bu yüzden bazıları için uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Kalp pili olanlar, hamilelere uygulanmaz. Ayrıca regl döneminde de ara verilmesi gerekir.

G5 Masajı İle Zayıflama

G5 masajı vücut için oldukça önemli bir masaj türüdür. Vücudun bazı bölgelerinde görülen selülit ve dirençli yağlanmaları ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilen G5 masajı bu konuda etkili sonuçlar verir. Bu yöntem sayesinde karın, popo, basen bölgelerinde görülen yağlanmalar verilen titreşimler sayesinde yıkılmaya çalışılır.

Vücutta oluşan yağları sıkılaştırarak parçalayan yani etkisiz hale getiren bu uygulama oldukça başarılıdır. Birkaç seans sonra gözle görülür bir şekilde bölgesel incelmeler meydana gelir.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı vücudun tüm noktalarında kullanılabilir. Bu yöntem daha çok bel, kalça, uyluk bölgesi ve kol gibi alanlarda tercih edilir. Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen bu masaj sırasında uygulanacak bölgeye önce yağ sürülür ardından işleme başlanır. İşlemin gerçekleştiği bölgeye verilen titreşimler sayesinde kan akışı hızlandığı gibi yağ yakımı da daha kolay hale gelir. Yaklaşık olarak 30 dakika süren G5 masajı seanslar halinde gerçekleştirilir.

G5 Masajı Kaç Seanstır?

Yapılacak olan seansların sayısı hastaların ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkar. Fazla yağları ve selülitleri bulunan hastaların seans sayıları da daha fazla olur. Genel itibariyle G5 masajı seans sayısı 3 ile 10 seans arasında değişiklik gösterir.

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

Bölgesel dolaşım,
Ağrı giderme,
Rahatlama,
Fazla yağların yakılması,
Cilt sıkılaştırma,
Cildin esnekliğini sağlama,
Toksin atma,
Selülit oluşumunu engeller ve selüliti azaltır,
Kemik yoğunluğunu arttırır,
Zihinsel ve bedensel stresi azaltır.

G5 Masajı Kimlere Uygulanmaz?

Kılcal damar problemlerin de,
Varis problemi olanlarda,
Emboli geçmişi olanlarda (pıhtı atma öyküsü)
Hamilelerde,
Emzirmenin ilk 6 ayından sonra,
Regli döneminde,
Açık yaralarda,
Geçmişinde kanser öyküsü olanlarda,
Aktif kanser hastalıklarında uygulama yapılmaz.

Doktorlarımız

Alanında uzman doktor kadromuzu yakından tanımak için tıklayın.

Tedavi Birimlerimiz

Hizmet almak isteyeceğiniz diğer birimlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Randevu Al

Randevu onayı için sizleri en kısa sürede arayacağız.

İletişime geçmek isterseniz 0216 323 28 28

Doktorlarımız