Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Göz altı problemleri, genç yaşta bile kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Göz altı ışık dolgusu ile göz altı ile yanaklar arasındaki kod farkı giderilebilir. Göz altında oluşan çukurluklar yanaklar ile aynı hizaya getirilebilir. Bu sayede göz altı çevresinde gerekli oranda bir yükseltme sağlanabilir.

Kullanılan malzeme içeriği
Göz altı ışık dolgusunda kullanılan malzeme özel bir içeriğe sahiptir. Formülasyon, cildi güzelleştirmek ve parlaklaştırmak için cildin beslenmesini ve nemlenmesini arttıran, hiyalüronik asit ve gerekli besin maddelerinin (antioksidanlar, amino asitler, vitamin B6) bir karışımından oluşur.

Nasıl uygulanır?
Işık dolgusu ile göz altındaki çukurluklar yükseltilerek ışığı daha iyi yansıtması sağlanır. Bunun dışında özel içeriği sayesinde ciltte nemlendirme, doku yenilenmesi ve esneklik sağlar. Uygulama sırasında göz altına hiçbir ağrı ya da sızıya neden olmayacak incelikte bir enjeksiyon yardımı ile bu özel karışım eşit bir şekilde enjekte edilir. Enjeksiyonun hemen ardından ciltte yükselme oluşarak mor görünüm ortadan kalkar.

Uygulama sonrası
Göz altı ışık dolgusu işlemi ile göz altı bölgesi iki aşamalı bir süreçle gençleşir. Önce hyalüronik asitin etkisiyle subkutanöz destekleyici tabaka güçlendirilir ve çukurlukların doldurulması sağlanır. Bu sayede koyu halkalar ve göz altı torbaları kamufle edilir. İkinci aşamada ise polivitamin ve aminoasit içerikleri sayesinde deride uzun süreli bir hücresel yenilenme sağlanır.

Kimler için önerilmez?
Hafif torbalanma problemini gideren işlem, gözaltında aşırı torbalanma problemi yaşayan hastalar için önerilmez. Anne ve bebek üzerinde herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiş olsa da medikal bir işlem olması nedeni ile hamilelere ve emziren annelere önerilmez. Ayrıca pıhtılaşma sorunu olan kişiler, otoimmün hastalıkların (Behçet hastalığı, Hashimoto troidi gibi) aktif döneminde olan ya da dolgu maddesine aşırı duyarlılığı olan kişiler gözaltı ışık dolgusu için uygun değillerdir.

Etki süresi
İşlemden sonuç almak için çoğu zaman tek seferlik bir uygulama yeterlidir. Kişilerin bünyesine ve şikâyetin şiddetine göre değişmekle birlikte, tek seferlik bir uygulama ortalama olarak 8-12 ay etkilerini korur. Uygulama, yılda bir kez olmak üzere düzenli şekilde tekrarlanırsa etkisini sürdürme süresi artar.


UZMANLARIMIZA SORUN


Özel Beykoz Tıp Merkezi hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı paylaşabilirsiniz. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.


Acil durumlar için 0216 323 28 28 nolu telefondan destek alabilirsiniz.