Yanak Dolgusu

Elmacık Dolgusu

Yaşlanma sürecindeki sorunlardan muzdarip olan yüzümüzdeki alanlardan biri de yanaklarımız. Yanakların dolgunluğunu kaybetmesi daha yaşlı görünmeye neden oluyor. Özellikle yanaklardaki sarkmalar kişinin kendini kötü hissetmesini sağlayabiliyor. Ancak yanakların eski dolgunluğuna erişmesini sağlamak oldukça kolay bir çözümle mümkündür. Yanak dolgusu ile kişi yanaklarını eski haline getirebilir.

Yaşlandıkça cilt ve elastikiyet kaybına neden olabilecek ciddi miktarda yağ kaybedersiniz. Bu da içi boş elmacık kemiklerini vurgular ve yanakların kötü görünmesine neden olur.

Dermal dolgular, hyalüronik asit esaslı doğal maddedir. Her insanın vücudunda bulunan bir madde. Yaşlanma sürecine kaçınılmaz olarak başlayacağımız için ciltte bulunan hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar ve bu cildin yorgun görünmesine ve genç görünümün kaybedilmesine neden olur. Dermal dolgu maddesi enjeksiyonları, hyaluronik asidi vücudunuza geri döndürür. Deri dolgu enjeksiyonları cilde hacim kazandırmak için çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Bazen yanaklar sarkmış gibi görünebilir ve yüz profili istenilen zevke uygun değildir. Yanak dolgusu, yanaklarda genç ve güçlü bir yüz konturuna kavuşmanıza yardımcı olur. Kayıp hacmi eski haline getirir ve yumuşak bir kaldırma etkisi yaratır.

Dermal dolgu maddesi enjeksiyonları, hedef bölgelere odaklanırken yüzün her iki tarafına enjekte edilecektir. Tedavi yaklaşık 30-45 dakika sürer. Daha sonra hafif şişme ve kızarma hissedebilirsiniz, ancak bu birkaç gün içinde geçecektir.

Tüm tedavilerde olduğu gibi, işlem boyunca hafif rahatsızlık hissedeceğiniz umulmaktadır. Herhangi bir ağrıyı azaltmaya yardımcı olması için uyuşturucu krem uygulanır. Bu işlem sonrası ağrıya da yardımcı olacaktır. Dermal dolgu maddeleri yaklaşık 12 ay süren kalıcılığa sahiptir. kişi isterse bu süre geçtikten sonra yeniden yanak dolgusu işlemi yaptırabilir.


UZMANLARIMIZA SORUN


Özel Beykoz Tıp Merkezi hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı paylaşabilirsiniz. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.


Acil durumlar için 0216 323 28 28 nolu telefondan destek alabilirsiniz.